پنجشنبه 11 آذر 1400

ساختار وزارت بهداشت تغییر می‌کند/فعالیت‌ بازرگانی ممنوع

وزیر بهداشت از تغییر ساختار وزارت بهداشت خبر داد و گفت: در اداره کل تجهیزات پزشکی،فعالیت‌های بازرگانی با سیاستگذاری و نظارت نباید ادغام شود.خدمات بازرگانی باید از وزارت بهداشت جمع آوری شود.ساختار کلی وزارت بهداشت باید تغییر کند.

سید حسن هاشمی وزیر بهداشت در نشست با مسئولان اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت، با اشاره به این که فعالیت‌های خوبی در اداره کل تجهیزات پزشکی در راستای اجرای طرح تحول سلامت صورت گرفته است، اظهار داشت: در طی ماه‌های گذشته از زمان اجرای طرح تحول نظام سلامت، کاهش چشمگیر ارجاع بیماران به خارج از بیمارستان‌ها برای تهیه ملزومات پزشکی، کاهش قیمت این ملزومات، کاهش ارزبری و کاهش چشمگیر عرضه کالای قاچاق و فاقد کیفیت در مراکز دولتی را شاهد بودیم.

وزیر بهداشت در ادامه تاکید کرد: در عین حال در اداره کل تجهیزات پزشکی، فعالیت‌های بازرگانی با سیاستگذاری و نظارت نباید ادغام شود.

وی با تاکید بر این که این روند باید در تمام بخش‌های وزارت بهداشت عینیت داشته باشد، عنوان کرد: روی ساختار کلی وزارت بهداشت باید تغییرات اساسی صورت پذیرد و قطعاً این وزارت خانه در آینده چینش فعلی را نخواهد داشت.

به گفته هاشمی خدمات بازرگانی باید از وزارت بهداشت جمع آوری شود. البته این تغییرات نیازمند گذشت زمان است و ما نباید فقط تعریف‌های تئوری داشته باشیم بلکه باید در راستای ماموریت‌هایمان در برنامه ششم توسعه و قوانین دائمی و طبق تجارب کشورهای موفق حرکت کنیم.

وزیر بهداشت اظهار کرد: اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت نیاز به تقویت کیفی بیش از پیش دارد چون ماموریت‌های سنگین و مهمی بر دوش این اداره قرار داده شده است. ضمن این که بحث کمبود نیروی انسانی در این بخش نیز باید به سرعت برطرف شود.

وی با تاکید بر این که بین اداره تجهیزات پزشکی و هیات امناها نیز باید هماهنگی ایجاد شود، خاطرنشان کرد: می‌توان بخشی از فعالیت‌های بازرگانی را به هیات امناها سپرد تا این اداره بیشتر نقش نظارتی داشته و سیاستگذاری کند.

به گزارش وزارت بهداشت، هاشمی در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم شاهد تحولات بیشتر در حوزه تجهیزات پزشکی در آینده باشیم.

منبع: تسنیم

گردآورنده: نیایش لوافیان

   1393/6/24 10:32


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* مطلب پیشنهادی :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
5.5/10 (تعداد آرا 63 نفر )