شنبه 24 مهر 1400

تبعیض بین پزشکان و پیراپزشکان برطرف شود/فقط یک بیمه

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر یک بیمه پایه گفت: با تعرفه‌های جدید به سمت عدالت نسبی پیش می‌رویم، البته لازم است تبعیض بین پزشکان و پیراپزشکان برطرف شود.

حسینعلی شهریاری در اجلاس رؤسا و معاونان درمان دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور ضمن تشکر از دولت که سلامت را در اولویت اول خود قرار داده است، اظهار داشت: وزارت بهداشت باید به سمت بهداشت گام بردارد تا هزینه‌های درمان کمتر شود.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی افزود: با ترویج فرهنگ سلامتی در بین مردم و سالم نگه داشتن مردم، آنان را در چرخه اقتصاد کشور فعال نگه می‌داریم.

شهریاری گفت: در سال 93 با اجرای طرح نظام تحول سلامت اتفاقات خوبی در حوزه سلامت کشور انجام شده است که از جمله این اتفاقات اجرایی شدن کتاب ارزش نسبی  سلامت است.

وی با تاکید بر اینکه با تعرفه‌های جدید به سمت عدالت نسبی پیش می‌رویم، عنوان کرد: لازم است تبعیض بین پزشکان و پیراپزشکان برطرف شود. چون تیم پزشکی یک تیم واحد هستند و لازم است تعرفه‌های پزشکی به طور واقعی دیده شود، تا پزشکان با توجه به سطح معلومات و علاقه خود یک تخصص پزشکی را انتخاب کنند و در آن خدمت کنند.

شهریاری درخصوص منابع مالی اختصاص یافته به سلامت کشور گفت: در سال گذشته از بودجه کشور 44 میلیارد و 800 میلیون تومان از محل هدف‌مندی یارانه‌ها و یک درصد ارزش افزوده به حوزه سلامت اختصاص یافت که این رقم قابل توجهی است.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر در کشور یک بیمه پایه و بیمه تکمیلی داریم که لازم است بیمه پایه را مشخص و تکمیل کنیم و مقرر کنیم چه خدماتی در بیمه پایه باید به مردم ارائه شود.

شهریاری با تاکید بر اینکه دولت باید پول را در بیمه‌های پایه پرداخت کند، افزود: در ارائه خدمات بیمه پایه باید نظارت مشخص صورت پذیرد، از پزشکان مورد اعتماد بر نظارت عمل‌های جراحی استفاده شود، استانداردهای درمان را مشخص کنیم تا بهره‌وری در بیمارستان‌های دولتی ارتقاء یابد.

وی در پایان ضمن تاکید بر اینکه لازم است اختلاف پرداختی بین گروه‌های پزشکی اصلاح شود، از پزشکان درخواست کرد در خدمات پاراکلینیکی دانش خود را به کار بسته و با وقت گذاشتن برای بیمار، از به خطر انداختن منابع بیمه‌ها جلوگیری کنند.

منبع: تسنیم

گردآورنده: نیایش لوافیان

   1393/7/12 09:43


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* مطلب پیشنهادی :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
5.3/10 (تعداد آرا 67 نفر )

Curl error: Could not resolve host: pipes.yahoo.com
خبرنامه الکترونیک
درج لینک ما